21-03-22
Beat Rescue - Sztuczne oddychanie

Autor HeartbeatRescue

Czym jest sztuczne oddychanie?

Sztuczne oddychanie to sposób na pomoc osobie, która przestała oddychać. Wykorzystuje tlen z zewnętrznego źródła do nadmuchania płuc. Proces ten można wykonać metodą usta-usta lub za pomocą ustnych dróg oddechowych zwanego urządzeniem worka-zawór-maska.
Sztuczne oddychanie to technika ratująca życie, która pomaga zapobiegać uszkodzeniom mózgu spowodowanym brakiem tlenu.

Sztuczne oddychanie jest często stosowane jako środek tymczasowy do czasu, gdy możliwe będzie zastosowanie innych form leczenia ratującego życie.

Jak narzędzia sztucznego oddychania ratują życie?

W większości przypadków, gdy ktoś traci przytomność, nie może już samodzielnie oddychać. Jest to niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do uszkodzenia mózgu lub śmierci w ciągu kilku minut, jeśli nie chwil.
Urządzenia do sztucznego oddychania to urządzenia wykorzystujące sztuczne oddychanie do dostarczania tlenu osobom, które są w stanie śpiączki lub w inny sposób nie są w stanie samodzielnie oddychać. Jest również stosowany przez osoby, które cierpią na zatrzymanie akcji serca.

W normalnych warunkach układ oddechowy jest odpowiedzialny za pobieranie tlenu i usuwanie dwutlenku węgla, a także innych gazów. Jednak gdy działa nieprawidłowo, mogą pojawić się komplikacje zagrażające życiu. Urządzenia do sztucznego oddychania służą do tymczasowego podtrzymywania życia do czasu uratowania człowieka.
Urządzenia do sztucznego oddychania pozwalają osobie oddychać bez pomocy człowieka.

Ostatnie komentarze