02-03-22
Beat Rescue - Pierwsza pomoc bezpieczna pozycja

Autor HeartbeatRescue

Jak właściwie ustawić osobę podczas udzielania pierwszej pomocy

Jako ratownicy pierwszej pomocy często jesteśmy w stanie zapewnić interwencje ratujące życie i pomóc ludziom.
Pierwsza pomoc to pierwszy krok w opiece nad rannymi lub chorymi. To bardzo ważna umiejętność, która może uratować życie. Aby być ratownikiem pierwszej pomocy, ważne jest, abyś był wykształcony i przeszkolony w podstawowej opiece w nagłych wypadkach.

Musimy zrozumieć, że w tym momencie osoba nie będzie pamiętać wszystkiego o tym, co się wydarzyło. Przypomną sobie tylko to, co najważniejsze. To do nas, jako ratowników pierwszej pomocy, należy przeprowadzenie ich przez ich uczucia i wspomnienia, aby osoba mogła wrócić do tego, jak się czuła przed naszym przybyciem.

Istnieją pewne techniki, których możesz użyć, aby odpowiednio ustawić osobę podczas udzielania pierwszej pomocy.

Najważniejszą rzeczą są drogi oddechowe osoby. Jeśli ich drogi oddechowe są niedrożne, trzymaj ręce za szyją i podnieś podbródek jedną ręką, jednocześnie popychając do przodu drugą ręką na klatce piersiowej. Powinno to zapewnić im wystarczająco dużo miejsca do łatwiejszego oddychania i miejmy nadzieję, że będą w stanie kaszleć lub oczyścić płuca.
Może się wydawać, że to niewiele, ale zaledwie kilka sekund może mieć decydujące znaczenie w przetrwaniu tej osoby.

Jaki jest najlepszy sposób na ustawienie się podczas wykonywania uciśnięć klatki piersiowej?

To pytanie często pojawia się podczas treningu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W tej części odpowiem na to pytanie i podam kilka wskazówek, jak ustawić się podczas wykonywania uciśnięć klatki piersiowej.

Podczas wykonywania uciśnięć klatki piersiowej ratownik musi znajdować się w odległości co najmniej 3 cali od ramion poszkodowanego, z rękami zgiętymi pod kątem 90 stopni i dłońmi skierowanymi do ziemi. Trzymaj łokcie prosto, ale nie zablokowane.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, aby prawidłowo ustawić się, jest wzrost. Jeśli jesteś wyższy niż 6 stóp, będziesz chciał umieścić stopy poza udami, a jeśli masz mniej niż 5 stóp, będziesz chciał umieścić ręce poniżej bioder, itp.
Wiele osób uczy się, jak wykonywać uciśnięcia klatki piersiowej na kursie szkoleniowym, ale często zapominają o wskazówkach, jakie otrzymali na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ważne jest, aby podczas wykonywania uciśnięć trzymać głowę uniesioną do góry i wyciągnięty podbródek. Trzymaj ręce na tej samej wysokości przez cały czas i utrzymuj stały nacisk przez cały proces.

Ostatnie komentarze