11-11-21
Beat Rescue- Kurs pierwszej pomocy w domu

Autor HeartbeatRescue

Jak udzielić pierwszej pomocy w domu?

Pierwsza pomoc to niezbędna umiejętność dla każdej rodziny. Dzieci mogą być z dala od rodziców. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby wiedziały, jak zaopiekować się drobnymi urazami i chorobami dziecka bez fachowej pomocy.

Jak udzielić pierwszej pomocy seniorowi?

Pierwsza pomoc to zestaw zabiegów, które są wykonywane w celu udzielenia natychmiastowej pomocy w przypadku ostrego urazu lub choroby. Ważne jest, abyś nauczył się pierwszej pomocy, ponieważ może uratować czyjeś życie w razie wypadku.

Jest wiele sytuacji, na które musimy być przygotowani. Jednym z nich jest upadnięcie lub zranienie osoby starszej, która wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.
Najlepszym sposobem na szybkie reagowanie na nagłe sytuacje u osób starszych jest upewnienie się, że mają skonfigurowany system przywoławczy. Dzięki temu osoba starsza będzie mogła w każdej chwili wezwać pomoc, a personel ratunkowy będzie mógł z łatwością ją zlokalizować.

Jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej?

Podstawowa pierwsza pomoc w nagłych wypadkach to zestaw prostych czynności, które określa się mianem „złotej godziny” dla ratownictwa medycznego. Obejmuje następujące elementy:

  • Otwórz drogi oddechowe, odchylając głowę do tyłu i unosząc podbródek.
  • Oczyść drogi oddechowe z ciał obcych, takich jak brud, żywność itp. palcami lub łyżką.
  • Jeśli nie oddychasz, udrożnij drogi oddechowe, odchylając głowę do tyłu i unosząc podbródek obiema rękami. Podczas resuscytacji usta-usta trzymaj podbródek uniesiony do góry.
  • Utrzymuj pacjenta w cieple, przykrywając go kocami lub płaszczami, jeśli są dostępne; jeśli nie jest dostępny, użyj improwizowanego koca wykonanego z płaszcza lub koszuli. Przed przejściem do następnego upewnij się, że temperatura pacjenta jest stabilna.

Ostatnie komentarze