Pierwsza pomoc dla niemowląt to pomoc ratująca życie, której każdy rodzic powinien się nauczyć. Pierwsza pomoc dla niemowląt obejmuje resuscytację i resuscytację krążeniowo-oddechową. Obejmuje również bandażowanie, szynowanie i oczyszczanie ran lub ciał obcych ze skóry lub oczu dziecka.
Ważne jest, aby wiedzieć, jak pomóc dziecku, które nie oddycha. Jeśli dziecko w ogóle nie oddycha, konieczne może być wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jeśli dziecko oddycha, ale walczy i zmienia kolor na niebieski, konieczne może być wykonanie oddechu ratunkowego. Jeśli dziecko może samodzielnie odetchnąć, możesz być w stanie uchronić je przed niebezpieczeństwem.
W większości przypadków, jeśli dziecko zemdlało lub przestało oddychać, najlepiej zadzwonić pod numer 911 po służby ratunkowe.
Kiedy dziecko nie oddycha, należy wykonać następujące czynności:
Złamana kość zazwyczaj wymaga długiego czasu do wyleczenia, a dziecko nie będzie w stanie wykonywać wielu czynności.
Rodzicom dzieci ze złamanymi kośćmi lekarze radzą, aby pomagali im w jak największym stopniu, aby dziecko szybciej wyzdrowiało. Dzięki temu będzie to korzystniejsze nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziców.
Dzieci są podatne na wypadki i urazy. Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, jak pomóc swoim dzieciom w przypadku kontuzji.
Apteczka, szyny i kule są bardzo przydatne w pomocy dziecku w przypadku złamania kości. Rodzice powinni wiedzieć, jakie narzędzia umieścić w apteczce pierwszej pomocy.
Ważne jest również, aby rodzice zadbali o to, aby dziecko miało wygodne miejsce, w którym może odpocząć, aby mogło prawidłowo się goić i uniknąć powikłań lub infekcji.
Kiedy Twoje dziecko nagle zachoruje, przychodzi na myśl wiele rzeczy. Jedną z rzeczy, których mogłeś nie wziąć pod uwagę, jest to, jak radzić sobie z leczeniem trucizną. Na szczęście istnieje wiele pomocnych wskazówek i strategii, które mogą Ci pomóc.
Jedną z najważniejszych rzeczy jest wiedza, na co zwracać uwagę w objawach zatrucia. Niektóre objawy mogą obejmować pienienie się w ustach, senność, wymioty lub trudności w oddychaniu. Jeśli Twoje dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów, natychmiast poproś je o pomoc!
Jeśli Twoje dziecko miało kontakt z substancją toksyczną, ważne jest, aby wyprać i zdjąć odzież lub biżuterię, która ma z nią kontakt. Powinieneś również dowiedzieć się, jaki rodzaj substancji został spożyty i ile został wchłonięty.
Wstrząs i trauma mogą wpływać na dzieci na różne sposoby, dlatego ważne jest, aby opiekunowie, pomagając im, wzięli pod uwagę ich wiek, etap rozwoju i osobowość.
Szok to stan głębokiej emocjonalnej reakcji na wydarzenia, z którymi człowiek nie może sobie poradzić. Prowadzi do zmian fizjologicznych, które mogą zagrażać życiu. Mózg dziecka ma mniejszą zdolność do regulowania swoich emocji niż dorosły, co czyni je podatnym na skutki szoku.
Istnieje wiele sposobów, w jakie rodzice lub opiekunowie mogą pomóc dzieciom z szokiem. Obejmują one zapewnienie bezpieczeństwa, minimalizację liczby zaangażowanych osób, promowanie taktyk uśmierzania bólu i rozpraszania uwagi, udzielanie wsparcia i otuchy oraz skuteczną komunikację.